در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512463 تاریخ : 1399/02/20-13:28:12
,17,
آخرین فرصت ثبت اطلاعات و آمار حقوقی کارکنان

آخرین فرصت ثبت اطلاعات و آمار حقوقی کارکنان

امروز آخرین فرصت قانون برای ثبت اطلاعات کارکنان در سامانه کارمند ایران و البته سامانه حقوق و مزایا است، مدت هاست که سازمان اداری و استخدامی گزارشی در رابطه با وضعیت این دو سامانه و عملکرد دستگاه ها اعلام نکرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بعد از اینکه در چند سال گذشته تکالیف قانون برای ورود دستگاه ها به ثبت اطلاعات کارکنان در ساکانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا با عملکرد کاملی از سوی تمامی دستگاه ها همراه نشد در قانون بودجه امسال برای انجام این تکلیف مهلت تعیین و به نوعی پرداخت ها به آن مشروط شد.

طبق قانون بودجه، دستگاه هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا 20 اردیبهشت ماه امسال در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به روز رسانی کنند.

بر اساس قانون از ابتدای خرداد ماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می شود که از محل اعتبارات تخصیص یافته یا درآمد اختصاصی دستگاه توسط خزانه داری کل کشور برای ذینفع واریز خواهد شد.

امروز بیستم اردیبهشت ماه است و اگر بنا باشد که دستگاه های اجرایی طبق حکم قانون بودجه عمل کرده باشند باید تا امروز اطلاعات کارکنان را در سامانه کارمند ایران و همچنین اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای آنها را در سامانه حقوق و مزایا ثبت کرده باشند.

اما به نظر نمی رسد که در این فاصله تعیین شده اطلاعات کارکنان دراین دو سامانه تکمیل شده باشد و احتمالا زمان بیشتری در اختیار دستگاه ها قرار خواهد گرفت و به نوعی بار دیگر آنچه که در قانون بودجه در این رابطه تاکید می شود در زمان مقرر اجرایی نخواهد شد. از سوی دیگر اگر قرار باشد دولت به قانون بودجه عمل کند پرداخت ها از ابتدای خردادماه مشروط به اطلاعاتی است که در سامانه های مذکور درج شده است.

با وجود پیگیری هایی که از سازمان اداری و استخدامی دراین رابطه انجام شده تاکنون گزارش و اطلاعاتی در رابطه با عملکرد دستگاه ها ارائه نشده است و مشخص نیست که کدام دستگاه ها به قانون عمل کرده و کدام یک همراهی دراین رابطه نداشتند.

اما سامانه کارمند ایران که چند سالی است برای درج اطلاعات کارکنان راه اندازی شده و از سوی دیگر سامانه حقوق و مزایا نیز طبق ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گرفت که دستگاه های اجرایی آمار و اطلاعات حقوقی کارکنان را در آن ثبت کند و با وجود این که چند سال از اجرای قانون ششم گذشته آخرین اطلاعاتی که مربوط به حدود یکسال پیش است نشانی از عملکرد کامل دستگاه های اجرایی در این رابطه نداشت و برخی از اجرای قانون سرباز زدند.

با این حال در مردادماه سال گذشته و طبق مصوبه ای که در هیات دولت وجود داشت قرار بر این بود تا دستگاه ها اطلاعات خود را کامل کرده و یا ورود کنند که بعد از آن گزارشی از سازمان اداری و استخدامی به دولت ارائه شد ولی تاکنون عملکرد سامانه حقوق و مزایا به صورت مشخص منتشر نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران