زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514491 تاریخ : 1399/03/26-15:04:59
,17,
آخرین خبر از مرز ترکیه/ ورود 717 کامیون و صف 12 کیلومتری

آخرین خبر از مرز ترکیه/ ورود 717 کامیون و صف 12 کیلومتری

بعد از باز شدن مرز بازرگان و مجوز فعالیت مرزهای تجاری، مسئولان گمرک می گویند تاکنون 1391 کامیون ترک وارد ایران شده است، اما ورود کامیون های ایرانی به ترکیه به کندی صورت می گیرد و صف های آن تا 12 کیلومتر می رسد.

به گزارش بانک و صنعت، مرزهای ترکیه از سوم اسفندماه و به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شد و تردد تجاری و مسافری در این مرز انجام نشده بود تا این که بعد از رایزنی های صورت گرفته بین دو طرف در اوایل خردادماه سرانجام مرز بازرگان باز و امور و مرور کالاهای تجاری از سر گرفته شد.

اما در این فاصله هنوز زمان مشخصی برای بازشدن مرزهای هوایی و زمینی ایران جهت تردد مسافر اعلام نشده است.

طبق اعلام لطیفی سخنگوی گمرک ایران از آخرین وضعیت مرزهای تجاری و مسافری ایران و ترکیه، هنوز در رابطه با مرزهای مسافری زمان مشخصی وجود ندارد ولی احتمالا تا پایان خرداد ماه مرز هوایی باز شود که بسته به نظر طرف ترک خواهد داشت.

وی در رابطه با مرز تجاری و ترخیص کالا نیز گفت که در حال حاضر این تردد انجام می شود، اما ورود کامیون های ترک به ایران با سرعت بیشتر است و گمرک 24 ساعته فعال است. به هر صورت زیرساخت های ایران کاملا آماده بوده و ماموران ما در مرز بازرگان با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی حضور دارند. اما ورود کامیون های ایرانی به ترکیه با توجه به شرایط و سخت گیری هایی که ترکیه دارد با سرعت پایین تری صورت می گیرند و گاها کامیون ها ساعت ها در صف باقی می مانند.

لطیفی گفت: در فاصله 20 تا 25 خردادماه حدود 717 کامیون ایرانی وارد ترکیه شده که 135دستگاه از مرز سرو و 582 دستگاه از مرز بازرگان بوده است. همچنین 1391 کامیون ترک وارد ایران شده است که 109 مورد از مرز سرو و 1282 دستگاه از بازرگان تردد کرده اند این در حالی است که ما از ترکیه خواسته ایم تا با تعداد پرسنل و تیم پزشکی بیشتری در مرز حضور داشته باشد تا سرعت تردد کامیون ها افزایش پیدا کند.

وی همچنین گفت که گمرکات مبدا و تجار قبل از ارسال کالا به سمت ترکیه حتما با گمرک بازرگان هماهنگ کنند که وضعیت چگونه است تا در زمان مناسب کالای خود را ارسال کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران