در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515006 تاریخ : 1399/04/05-15:51:30
,11,
آخرین جزئیات وام کرونایی رانندگان بین شهری/ تکمیل مدارک 83 درصدی در سامانه کارا

مدیرکل مسافری سازمان راهداری اعلام کرد

آخرین جزئیات وام کرونایی رانندگان بین شهری/ تکمیل مدارک 83 درصدی در سامانه کارا

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: 83 درصد از رانندگان وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری های کرایه پلاک عمومی) مدارک خود را در سامانه کارا تکمیل کرده و برخی از آنها نیز بانک های عامل شان مشخص شده است، اما هنوز نمی دانیم چند نفر از آنها موفق به دریافت تسهیلات شان شده اند.

به گزارش بانک و صنعت، در ماه های گذشته و با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل به ویژه رانندگان و شرکت های حمل و نقلی جاده ای بین شهری با ضرر و زیان زیادی روبه رو شدند؛ چرا که نه تنها مسافری برای ترددهای بین شهری نداشتند بلکه کرونا برای آنها نیز محدودیت ها و مشکلات بسیاری مانند دیگر اقشار مردم به وجود آورد. در این شرایط دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار همه اقشار آسیب پذیر و مشاغل زیان دیده قرار دهد که یکی از این بخش ها حمل و نقل در حوزه های مختلف است.

عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تصویب و تخصیص اعتبار حدود 700 میلیارد تومانی برای این قشر آسیب پذیر و جزئیات پرداخت آن به رانندگان خبر داد. اما با گذشت حدود یک ماه هنوز تسهیلاتی به رانندگان پرداخت نشده و برخی از آن ها حتی برای ورود به سامانه کارا و تکمیل مدارک شان مشکلات بسیاری دارند.

داریوش باقرجوان گفت: از 113 هزار و 51 نفر راننده وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری در حوزه مسافری بیش از 85 هزار نفر از آنها یعنی 83 درصد رانندگان توانسته اند مدارک خود را در سامانه کارا تکمیل و ثبت نام شان را کامل کنند. همچنین به تعدادی از رانندگان بانک های عامل برای دریافت تسهیلات شان معرفی شده است اما تاکنون گزارش دقیقی از این که چه تعداد از رانندگان توانسته اند وام شان را دریافت کنند در دست نداریم که البته قرار شده سیستمی تعبیه شود که بتوانیم آن را به صورت دقیق و مستمر ارزیابی و رصد کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که با پیگیری سازمان راهداری انجام شد تسهیل گری در حوزه تضامین دریافت شده از رانندگان برای پرداخت تسهیلات مورد نظر بود که در این زمینه رانندگان راضی هستند، همچنین یکی دیگر از این مسائل مشکل ورود به برخی اطلاعات مانند کد بیمه رانندگان در سامانه کارا بود که این مساله مشکلاتی برای رانندگان به وجود آورد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: در سامانه کارا کد بیمه کارفرمایی مورد پذیرش قرار می گرفت در حالی که بسیاری از رانندگان خود را به صورت خویش فرما بیمه کرده اند، بنابراین پس از پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان راهداری کد بیمه شخص رانندگان جایگزین کد کارگاه در سامانه شده و این مشکل برای رانندگان حل شد.

باقرجوان اظهار داد: البته برخی از رانندگان اشرافیت کامل به سایت و سامانه کارا ندارند و به دلایلی نمی توانند اطلاعات خود را تکمیل کنند از آنها می خواهیم به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستان خود مراجعه کرده و نسبت به تکمیل مدارک شان اقدام کنند، اما رانندگان توجه داشته باشند که خودشان این کار را انجام دهند که ازدحامی در ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به وجود نیاید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 136
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران