صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520105 تاریخ : 1399/07/03-12:59:00
,17,13,10028,14,
آخرین جزئیات مذاکره ایران و عراق درباره لایروبی اروند

مدیرکل بندر خرمشهر خبر داد؛

آخرین جزئیات مذاکره ایران و عراق درباره لایروبی اروند

مدیر کل بندر خرمشهر از ادامه مذاکرات ایران و عراق درباره لایروبی اروند خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، نورالله اسعدی در نشست خبری تشریح وضعیت بندر خرمشهر با بیان اینکه ظرفیت اسمی بندر خرمشهر 10 میلیون تن است و ظرفیت واقعی آن 3 تا 4 میلیون تن است، گفت: ترمینالی کانتینری با ظرفیت 300 هزار TEU را به بهره برداری رسانده ایم که با افتتاح این ترمینال، ظرفیت کانتینری بندر خرمشهر به 400 هزار TEU افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی به کویت از بندر خرمشهر در 6 ماهه امسال افزایش یافته، ادامه داد: 329 فروند کشتی بالای هزار تن در 6 ماهه امسال وارد بندر خرمشهر شده است.

اسعدی گفت: سال گذشته 239 میلیارد تومان پروژه عمرانی از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین منابع داخلی بندر خرمشهر به بهره برداری رسید.

مدیرکل بندر خرمشهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی 8 فروند اسکله شناور برای فعالیت های گردشگری گفت: این 8 اسکله تا پایان امسال تکمیل و بهره برداری می شود.

وی 8 پروژه عمرانی با ارزش 220 میلیارد تومان را از فعالیت های امسال ذکر و اظهار کرد: 20 پست اسکله این بندر امسال لایروبی می شود.

اسعدی با بیان اینکه امسال 5 شناور مغروقه در اروند به ارزش 80 میلیارد تومان شناورسازی می شود، گفت: بعد از جنگ تحمیلی تا کنون 180 فروند شناور مغروقه شناورسازی شده و 20 فروند دیگر نیز باقی مانده که 11 فروند سمت ایران و 9 فروند سمت عراق است.

اسعدی با اشاره به اینکه هزینه لایروبی اروند 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: عراقی ها در حال توسعه بنادر خود به سمت ام القصر در آخرین نقطه خلیج فارس هستند و علاقه چندانی به لایروبی اروند ندارند.

مدیرکل بندر خرمشهر این بندر را از مزایای بندر آزاد به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد دانست و گفت: اگر قرار باشد لایروبی انجام شود، باید کف رودخانه مین زدایی شود اما تا کنون انفجار یا تلفاتی نداشته ایم.

وی درباره جلسات لایروبی اروند گفت: وزارت خارجه در حال مذاکره با سمت عراقی ها برای ازسرگیری لایروبی است. بحث فنی این کار دست سازمان بنادر است و آمادگی انجام آن را داریم. با وضعیت فعلی اروند، امکان ورود کشتی های تا 10 هزار تن را داریم خط تالوگ تا کنون 10 درصد نسبت به قرارداد الجزایر تغییر کرده است.

مدیرکل بندر خرمشهر افزود: بندر خرمشهر 2 کیلومتر ریل داخل محوطه بندری دارد و به شبکه ریلی هم متصل است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران