از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516918 تاریخ : 1399/05/08-14:23:25
,15,
اختلال در سرویس گوگل، ربطی به زیرساخت ارتباطی کشور ندارد

شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام کرد:

اختلال در سرویس گوگل، ربطی به زیرساخت ارتباطی کشور ندارد

شرکت ارتباطات زیرساخت، خبر «محدودیت در ارتباطات اینترنتی» که از سوی کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام شده بود را تکذیب کرد و گفت این اختلال چند ساعته به دستور مقام قضایی انجام شده است.

به گزارش بانک و صنعت، طی دو روز گذشته تعدادی از صاحبان کسب و کارهای آنلاین، در شبکه های اجتماعی خودشان از اختلال در سرویس AMP گوگل - سرویسی برای بارگذاری سریع صفحات سایت Accelerated Mobile Pages - خبر دادند. سرویسی که پنج سال است بارگزاری شده و تجربه خوشایندی را برای کاربر به ارمغان آورده است.

پس از اعلام های غیر رسمی در شبکه های اجتماعی، روز گذشته کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای بیانیه رسمی در این خصوص صادر کرد.

آن ها در خصوص این اختلال به این نکته اشاره کرده اند که در کنار اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا و فشار ناشی از مشکلات اقتصادی و در شرایطی که نگرانی از قطع اینترنت و محدودیت به شبکه ملی اطلاعات کماکان سایه خود را بر سر کسب وکارها نگاه داشته، ایجاد اختلال در زیرساخت اینترنت کشور، پهنای باند ضعیف و متزلزل، نبود مراکز داده استاندارد و عدم رعایت حداقل ها در سرویس دهی و مهم تر از همه نبود نظارت بر استانداردها و SLA ها (توافق نامه سطح خدمات)، نفس کشیدن را برای اقتصاد دیجیتال کشور دشوارتر از قبل کرده است.

در پی انتشار بیانیه کمیسیون تجارت الکترونیک سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، شرکت ارتباطات زیرساخت امروز (چهارشنبه) طی بیانیه ای اعلام کرد هیچ گونه اختلالی در شبکه اینترنت کشور وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، محدودسازی سرویس Google AMP به دستور مقام قضایی خطاب به اپراتورها انجام شده که پس از بررسی مجدد، این دستور با مساعدت مقام قضایی طی چند ساعت لغو شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران