از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515116 تاریخ : 1399/04/09-11:38:37
,17,
اختصاص 11.8 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای اشتغال زایی

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری وزارت صنعت:

اختصاص 11.8 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای اشتغال زایی

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بانک ها و صندوق توسعه ملی در مجموع 11 هزار و 800 میلیارد تومان منابع برای توسعه اشتغال (تبصره 18) اختصاص داده اند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، نعمت الله شهبازی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونین برنامه ریزی سازمان های صنعت، معدن و تجارت گفت: بانک ها و صندوق توسعه ملی هر یک پنج هزار و 540 میلیارد تومان تاکنون برای تبصره 18 آورده داشتند.

تسهیلات تبصره 18 از جمله مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در سطح استان ها محسوب می شود.

شهبازی افزود : تاکنون 834 واحد تولیدی با مبلغ چهار هزار و 700 میلیون تومان موفق شدند از این منابع استفاده نمایند و استان های تهران، اصفهان، البرز و مرکزی بیشترین پرداخت از محل تبصره 18 را برای بخش تولید داشته اند.

شهبازی افزود: شرایط اقتصادی کشور و محدودیت در منابع مالی ایجاب می کند بسوی استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت شود و این موضوع یک انتخاب نیست، بلکه یک الزام برای بخش تولید است.

وی اضافه کرد: براساس سیاست کمک به بخش تولید و تحقق شعار جهش تولید، هدف گذاری شده تا 100 واحد تولیدی از سوی بورس پذیرش شوند یا بوسیله این بازار، تامین مالی شوند.

شهبازی افزود: بنابر مصوبه سران قوا، هر بنگاهی که امسال به بازار بورس وارد شود، پیشینه مالی سال های گذشته این بنگاه به هیچ عنوان بررسی نخواهد شد.

وی تصریح کرد: حجم نقدینگی در کشور بالاست و باید تلاش شود بخشی از آن به سوی تولید سوق داده شود و این از سیاست های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تأمین مالی با انتقاد از روند کند پرداخت تسهیلات در استان ها گفت: با توجه به این که منابع این تسهیلات مشخص شده باید سرعت پرداخت توسط بانک ها بیشتر شود و استان ها هم با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند.

دی ماه سال گذشته شهبازی در نشست هماهنگی تسهیلات برنامه تولید و اشتغال بخش صنعت، معدن و تجارت موضوع بند «الف» تبصره 18 قانون بودجه گفته بود: تاکنون 39 هزار میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی به این برنامه اختصاص یافته که با تلفیق معادلی همین مبلغ از سوی هفت بانک طرف قرارداد وزارت متبوع، در مجموع 78 هزار میلیارد ریال منابع برای پرداخت تسهیلات در قالب این برنامه نزد بانک ها تودیع شده که تاکنون حدود 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات از این محل به 386 واحد فعال و طرح و پروژه بالای 60 درصد در سراسر کشور پرداخت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران