جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517423 تاریخ : 1399/05/15-17:56:04
,11,
اختتامیه مسکن مهر در 20 استان تا پایان مهر

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

اختتامیه مسکن مهر در 20 استان تا پایان مهر

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 25 مردادماه آخرین مهلت تکمیل پرونده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن است، از تکمیل پرونده 20 هزار نفر تا آخرین ساعات دیشب خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در جریان سفر به استان مرکزی و در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم گفت: خدارا شاکر هستیم که امروز یکی دیگر از سلسله پروژه های طرح اقدام ملی مسکن را که اقدام واضح دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد جریان تولید پایدار مسکن است را آغاز کردیم.

وی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی پروژه های اقدام ملی مسکن در استان مرکزی افزود: بحمدالله در استان مرکزی به میزانی که مردم ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند، هم زمین تخصیص داده شده و هم کارگزار انتخاب شده است. بنابراین پروژه ها طبق زمانبندی اجرا می شود که مردم دغدغه مسکن نداشته باشند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه به بحث مسکن مهر اشاره کرد و گفت: از زمان آغاز به کار من به عنوان وزیر راه و شهرسازی، وعده داده شد که 500 هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام، منهای آن دسته از پروژه ها که پرونده قضایی دارند، به اتمام رسانده و 400 هزار واحد مسکن هم در قالب طرح اقدام ملی احداث شود. بحمدالله اکنون تنها 67 هزار واحد مسکن مهر در دست اجراست و باقی به استثنای آن ها که پرونده در دادگاه دارند، تمام شده است. حداکثر تا پایان مهر، 20 استان اختتامیه مسکن مهر خواهند داشت.

وی ادامه داد: در دولت نهم و دهم جمعا برای احداث 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر برنامه ریزی شد که 780 هزار واحد تا پایان دولت دهم تکمیل شد. یک میلیون و 300 هزار واحد تا تا امروز در دولت های یازدهم و دوازدهم به اتمام رسیده و واگذار شده است. باقی این واحدها نیز انشاااله تا پایان سال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: برای طرح اقدام ملی مسکن، در تمام کشور زمین ها تخصیص داده شده، کارگزارها انتخاب شده اند و پروژه ها آغاز شده است.

وی افزود: انشاالله از همین ماه پروژه های مسکن ملی که در استان ها پیشتاز بودند را به مردم واگذار خواهیم کرد. بقیه افرادی که ثبت نام کردند یا در شهرهای کوچک برای احداث گروهی زمین در اختیار می گیرند، یا در پروژه هایی که به صورت مجموعه سازی است، به پروژه معرفی می شوند.

اسلامی به بیان اینکه هنگام ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، با توجه به تقاضایی که وجود داشت و التهاب بازار مسکن، سامانه باز گذاشته شد تا که هرآنکه متقاضی است ثبت نام کند، گفت: یک میلیون و 600 هزار نفر به صورت پیامکی و ثبت در سامانه در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند. بعد از انجام غربالگری، تا امروز حدود 430 هزار نفر واجد شرایط هستند و برای این عده زمین پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: تفاهم نامه هایی با نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش، وزارت رفاه، و سایر وزارتخانه ها امضا شده است. این مجموعه ها نیز یا خود زمین در اختیار دارند و یا با استفاده از منابع یارانه ای به جامعه تحت پوشش خود برای احداث مسکن کمک می کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم نامه با آموزش و پرورش برای احداث مسکن فرهنگیان گفت: از 170 هزار نامی که وزارت آموزش و پرورش در اختیار ما قرار داد، 75 هزار نفر شاغل یا بازنشسته فاقد مسکن بودند که تاکنون احداث 20 هزار واحد مسکونی برای این افراد آغاز شده است.

اسلامی با بیان اینکه نهضت خانه سازی در کشور شکل گرفته و در حال شتاب گیری است، افزود: وام مسکن برای سازندگان افزایش یافته است. نکته مهم این است که سازنده بتواند وام در اختیار گرفته وپروژه را احداث کند. چراکه اعطای وام مسکن به خریدار تورم زا است و مسئولان اقتصادی ما به درستی این را تشخیص دادند.

وی ادامه داد: اکنون بانک 80 درصد قیمت تمام شده پروژه را به سازنده وام می دهد. این وام تقسیم سرانه شده و به خریداران واگذار می شود تا در قالب قرارداد خرید اقساطی این وام را تسویه کنند.

وزیر راه و شهرسازی سپس به موضوع تکمیل پرونده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن پرداخت و گفت: تا دیشب حدود 20 هزار نفر پرونده خود را تکمیل کرده اند. در این روند کل فرایند تشیکل پرونده، افتتاح حساب و واریز وجه به حساب الکتریکی انجام شد. در واقع می توان گفت که کرونا باعث شد که دولت الکترونیک با شتاب بیشتری در خدمت جامعه و کشور قرار بگیرد.

وی ادامه داد: مهلت تکمیل پرونده برای طرح اقدام ملی مسکن تا 25 مرداد است و این مهلتی است که متقاضیان می توانند اثبات کنند که متقاضی مسکن هستند. بنابراین از مردم خواهش می کنم که هرچه سریع تر نسبت به تکمیل پرونده و واریز آورده خود اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران