صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521109 تاریخ : 1399/07/20-17:06:32
,1,
احراز هویت سجام را از منزل خود انجام دهید

با همراه بانک مهر ایران؛

احراز هویت سجام را از منزل خود انجام دهید

برای احراز هویت سجام دیگر نیازی نیست به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و می توانید این کار را از منزل خود و با نرم افزار «مهریران» انجام دهید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک در راستای برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر توسعه بانکداری دیجیتال و تحقق بانکداری هوشمند در کشور و برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال های گذشته و به ویژه سال قبل زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خود در حوزه بانکداری هوشمند را با سرعت توسعه داده است.

در دو سال گذشته برنامه های گسترده ای در این راستا توسط بانک مهر ایران صورت گرفته که بسیاری از آنها برای نخستین بار در کشور توسط این بانک انجام شده است.

حذف کاغذ از فرآیند عملیات اجرایی شعب بانک، دیجیتالی کردن فرم ها و به تبع آن راه اندازی بایگانی دیجیتالی، توسعه زیرساخت های لازم برای احراز هویت قطعی مشتریان و بالا بردن ضریب اطمینان عملکرد در این حوزه، راه اندازی سامانه های غیرحضوری مانند: افتتاح حساب و درخواست تسهیلات به صورت آنلاین، سرویس حتساب معدل حساب مشتریان و ...، اتصال به سامانه های احراز هویت مانند: سامانه ثبت احوال کشور و همچنین پکیج کردن تمامی این سرویس ها در قالب سامانه جامع مدیریت یکپارچه «میعاد» از مهمترین اقدامات بانک مهر ایران در حوزه بانکداری هوشمند است.

یکی از مهمترین زیرساخت هایی که بانک مهر ایران برای تحقق و اجرای آن بیش از یک سال تلاش می کرد، موضوع «احراز هویت» به صورت آنلاین و غیرحضوری بود که خوشبختانه این امکان برای نخستین بار به صورت جامع و کامل در بانک قرض الحسنه مهر ایران و در بستر وب و همراه بانک «مهریران» مهیا شده است.

در این راستا و برای کمک به سازمان ها و نهادهای گوناگون، این آمادگی و توانایی به منظور احراز هویت هموطنان به صورت کاملاً آنلاین در بانک مهر ایران وجود دارد. با توجه به اهمیت موضوع احراز هویت متقاضیان دریافت کد بورسی، با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار احراز هویت آنلاین سجام از چند ماه پیش محقق شده است.

با توجه به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی ماه های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا به دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت، احساس نیاز برای راه اندازی سامانه احراز هویت غیرحضوری در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار ایجاد شد تا سازوکاری برای کاهش مراجعات حضوری طراحی شود.

برای این منظور، هموطنان می توانند با مراجعه به وب سایت بانک مهرایران به نشانی www.qmb.ir نسبت به نصب و راه اندازی اپلیکیشن همراه بانک «مهریران» اقدام کنند. دسترسی به این فرآیند در بخش احراز هویت الکترونیکی سایت سجام نیز به آدرس: https://sejam.qmb.ir/sejam نیز امکان پذیر است.

از این طریق احراز هویت در کمتر از 10 دقیقه انجام می شود. البته از آنجا که اپراتور چک کننده نهایی به صورت آفلاین است، اندکی زمان برای تأیید نهایی از سوی این اپراتور صرف می شود. طی کردن این فرآیند چند دقیقه ای باعث می شود دیگر نیازی به مراجعات حضوری نباشد. این موضوع در شرایط کنونی که فراگیری بیماری کرونا هنوز تمام نشده، می تواند به حفظ سلامتی شهروندان کمک کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 138
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران