در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512236 تاریخ : 1399/02/15-17:37:54
,8,
احراز هویت سامانه سجام غیرحضوری می شود/ ورود روزانه 1500 میلیارد تومان پول جدید به بورس

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

احراز هویت سامانه سجام غیرحضوری می شود/ ورود روزانه 1500 میلیارد تومان پول جدید به بورس

به زودی شرکت سپرده گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، دکتر حسن قالیباف اصل در حاشیه نشست فرصت های سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در بورس به خبرنگاران گفت: بازار سرمایه در حال حاضر بزرگ شده است، حجم بازار به 4200 هزار میلیارد تومان رسیده است، با توجه به اینکه مردم نسبت به سرمایه گذاری در بورس اقبال پیدا کرده اند، ورود نقدینگی زیادی به بورس مشاهده می شود که این یک فرصت است.

وی گفت: مردم حاضر به سرمایه گذاری در بورس شده اند و الان نشان می دهد که بازار کشش جذب عرضه های اولیه شرکت ها را دارد و فرصت تأمین مالی توسط شرکت ها در بورس وجود دارد.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: دولت از طریق سازمان خصوصی سازی به واگذاری شرکت ها می پردازد، همچنین بنگاه های زیرمجموعه بانک ها فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بورس پیدا کرده اند، شرکت ها می توانند به راحتی از طریق بورس تأمین مالی انجام دهند و بنگاه های بورسی می توانند از فرصت نقدینگی موجود در بازار به افزایش سرمایه و اجرای طرح ها و پروژه های خود بپردازند.

دکتر قالیباف اصل ادامه داد: شرکت های جدید هم با توجه به رونق بازار سرمایه می توانند، در بازار حاضر شده و نسبت به عرضه اولیه سهام خود اقدام کنند.

به گفته وی، فرصت مناسبی برای تأمین مالی شرکت های بورسی از طریق بازار سرمایه فراهم شده است، تقاضا برای خرید سهام در بازار وجود دارد، بنابر این باید سهام ارزنده در بازار عرضه شود و شرکت ها نیز می توانند با نقدینگی جمع اوری شده در بازار به تأمین مالی بپردازند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار همچنین در پاسخ به این پرسش که ارزش معاملات یک روز بورس و فرابورس به حدود 18.5 هزار میلیارد تومان می رسد، آیا جذب شرکت های بورسی می شود، گفت: افرادی که در بورس خرید و فروش می کنند، با پول های ریز و خرد وارد می شوند و ارزش این معاملات در برخی روزها بالای 18 هزار میلیارد تومان شده است، این پول یک بخش به سهامداران نهادهای بزرگ می رسد، گاهی اشخاص این سهام را می خرند، همچنین سازمان خصوصی سازی و دولت به تأمین مالی می پردازد، اما به طور متوسط هر روز 1500 میلیارد تومان پول جدید وارد بورس می شود.

به گفته وی، شرکت های حقوقی سهام می فروشند و در جایی که نیاز دارند، به تأمین مالی می پردازند که البته نباید فقط به تأمین مالی اکتفا کنند، بلکه شرکت های بورسی به افزایش سرمایه بپردازند و از طریق عرضه های اولیه سهام و انتشار اوراق مشارکت توسط نهادهای عمومی و سرمایه گذاری نهادها به تأمین مالی بپردازند و از طرفی به تعادل بخشی بازار کمک کنند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: فرصت طلایی در بازار سرمایه با حضور مردم و سرمایه های خرد فراهم شده است و بعد از اینکه سهام عدالت آزاد شد، مردم در بورس حاضر می شوند و حتی حضور مردم در بورس توسط مقامات بالاتر در کشور توصیه شده است و شرکت ها می توانند از این فرصت استفاده کنند، باید گسترش فرهنگ سهامداری در کشور انجام شود.

رکورد مشتریان بورس شکسته شد

دکتر قالیباف اصل با اشاره به آخرین عرضه اولیه در بورس گفت: در عرضه اولیه یک پگاه گیلان 2 میلیون و 350 هزار نفر خریدار سهام بودند که نشان می دهد مردم از بورس استقبال کرده اند، در حال حاضر 11 میلیون نفر در کشور کد معاملات بورسی دارند و این پتانسیل بسیار خوبی در کشور به شمار می رود.

وی در مورد اینکه به واسطه حضور مردم در بورس در کارگزاری ها و دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک ازدحام ایجاد شده است آیا قصد ندارید کارگزاری ها را زیاد کنید، گفت: الان در دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک و همچنین کارگزاری ها بانک های صادرات، آینده، بانک شهر، نسبت به صدور کد بورسی و احراز هویت اقدام می شود و مردم به راحتی می توانند از این طریق اقدام کنند.

وی این را هم گفت: به شرکت سپرده گذاری مرکزی دستور داده ایم، ظرف یکی دو روز آینده به صورت آنلاین و غیرحضوری فرآیند احراز هویت مشتریان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام را انجام دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران