از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516806 تاریخ : 1399/05/07-09:56:04
,1,
احراز هویت آنلاین در سامانه سجام از طریق اپلیکیشن همراه بانک «مهریران»

احراز هویت آنلاین در سامانه سجام از طریق اپلیکیشن همراه بانک «مهریران»

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر توسعه بانکداری دیجیتال و تحقق بانکداری هوشمند در کشور و برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال های گذشته و به ویژه سال قبل زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خود در حوزه بانکداری هوشمند را با سرعت توسعه داده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در 2 سال گذشته برنامه های گسترده ای در این راستا توسط بانک مهر ایران صورت گرفته که بسیاری از آنها برای اولین بار در کشور توسط این بانک انجام شده است.

حذف کاغذ از فرایند عملیات اجرایی شعب بانک، دیجیتال نمودن فرم ها و به طبع آن راه اندازی بایگانی دیجیتال، توسعه زیرساخت های لازم برای احراز هویت قطعی مشتریان و بالا بردن ضریب اطمینان عملکرد در این حوزه، راه اندازی سامانه های غیر حضوری مانند: افتتاح حساب و درخواست تسهیلات به صورت آنلاین، سرویس حتساب معدل حساب مشتریان و ...، اتصال به سامانه های احراز هویت مانند: سامانه ثبت احوال کشور و همچنین پکیج کردن تمامی این سرویس ها در قالب سامانه جامع مدیریت یکپارچه «میعاد» همگی از مهمترین اقدامات بانک مهر ایران در حوزه بانکداری هوشمند است.
یکی از مهمترین زیرساخت هایی که بانک برای تحقق و اجرای آن بیش از یکسال تلاش می کند، موضوع «احراز هویت» به صورت آنلاین و غیر حضوری است که خوشبختانه این امکان برای اولین بار به صورت جامع و کامل در بانک قرض الحسنه مهرایران در بستر وب و همراه بانک مهریران محیا شده است.
در این راستا و برای کمک به سازمان ها و نهادهای گوناگون، این آمادگی و توانایی به منظور احراز هویت هموطنان به صورت کاملا آنلاین در بانک مهر ایران وجود دارد و در اولین مرحله باتوجه به اهمیت موضوع احراز هویت متقاضیان دریافت کد بورسی «سجام» با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار محقق شده است.
با توجه به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی ماه های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا به دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت، این احساس نیاز برای راه اندازی سامانه احراز هویت غیر حضوری در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار پدید آمد تا مکانیزمی برای کاهش مراجعات حضوری طراحی شود.
بانک مهرایران نیز در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، در این حوزه همکاری کرد؛ برای این منظور، هموطنان می توانند با مراجعه به سایت بانک قرض الحسنه مهرایران به نشانی www.qmb.ir نسبت به نصب و راه اندازی اپلیکیشن همراه بانک «مهریران» اقدام کنند. همچنین دسترسی به این فرایند در بخش احراز هویت الکترونیک سایت سجام به آدرس: https://sejam.qmb.ir/sejam نیز امکان پذیر است.
از این طریق احراز هویت در کمتر از 10 دقیقه انجام می شود. البته از آنجا که اپراتور چک کننده نهایی به صورت آفلاین است، کمی زمان برای تایید نهایی از سوی این اپراتور صرف می شود.
طی کردن این فرآیند چند دقیقه ای باعث می شود دیگر نیازی به مراجعات حضوری نباشد این در حالی است که فراگیری بیماری کرونا هنوز تمام نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران