در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512239 تاریخ : 1399/02/15-17:46:49
,17,
احراز هویت الکترونیکی سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده

یک مقام مسئول خبر داد:

احراز هویت الکترونیکی سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده

یک مقام مسئول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت سنجی مدارک شناسایی، در گام آخر از کاربر خواسته می شود تا با یک فیلم سلفی جمله ای که در سامانه ظاهر می شود را بخواند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ماهیار، مجری طرح الکترونیکی کردن احراز هویت سهامداران عدالت در یک برنامه تلویزیونی گفت: احراز هویت الکترونیک در داخل مجموعه سپرده گذاری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری بررسی شد و اگر زیرساخت های فنی آماده شود تا یک هفته دیگر احراز هویت در سامانه سجام غیر حضوری انجام خواهد شد.

وی درباره فرایند احراز هویت الکترونیک گفت: این فرایند بدین صورت است که وقتی فرد در سامانه سجام ثبت نام کرد و اطلاعات هویتی آن فرد از ثبت احوال کشور، اطلاعات بانکی از سامانه بانکی کشور، اطلاعات محل سکونت از اداره پست و شماره تلفن او از طریق سامانه شاهکار تطبیق داده شد برای احراز هویت می تواند از طریق این زیر ساخت ها به صورت الکترونیکی اقدام کند.

مجری طرح الکترونیکی کردن احراز هویت ادامه داد: وقتی فرد وارد این زیر ساخت می شود بر اساس رمز یکبار مصرفی که برای او صادر می شود وارد سیستم شده و در مرحله اول عکس او با تصویر برروی کارت ملی تطابق داده می شود. این تطابق مبتنی بر الگوریتم هایی پیچیده است و قطعاً دقت های دارد و ممکن است خطاهایی نیز داشته باشد.

وی افزود: نکته دوم این است که کارت ملی فرد باید توسط خود فرد اسکن شده و تصویر آن با تصویر کارت ملی که نزد ثبت احوال است چک می شود.

ماهیار توضیح داد: در گام بعدی از کاربر خواسته می شود که از خود یک فیلم سلفی گرفته و متن تصادفی که ظاهر می شود را بخواند در این مرحله فرد از زوایای مختلف نحوه بیان او سنجیده می شود و این با الگویی که گفته شده مقایسه می شود که آیا این ویدئو به صورت زنده گرفته شده و آیا این جمله ها به طور صحیح گفته شده است یا خیر

وی ادامه داد: در نهایت کاربر امضایی به صورت الکترونیکی انجام می دهد و آن را برای سجام می فرستد.

ماهیار در پایان تصریح کرد: برای کنترل های بیشتر از اپراتورهای آفلاین هم استفاده کرده ایم این اپراتورها در بازه های زمانی مخالف اطلاعات کاربر را بررسی می کنند و پس از اینکه مطمئن شدند شماره موبایل و آدرس فرد به نام خود فرد بوده است و اطلاعات هویتی هم به صورت کامل احراز شد اگر مشکلی وجود نداشته باشد این فرد به عنوان فرد سجامی معرفی می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران