در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494900 تاریخ : 1398/09/17-17:54:48
,10028,
احداث 112 سالن سینمایی در تهران طی 40 سال گذشته

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، اعلام کرد

احداث 112 سالن سینمایی در تهران طی 40 سال گذشته

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، گفت: در سال های بعد از انقلاب اسلامی 22 پردیس سینمایی و 112 سالن با ظرفیت حدود 20.000 صندلی به شهر تهران اضافه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علیرضا آقایی در جلسه شورای راهبردی پردیس های سینمایی شهر تهران که با حضور محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای  شهر تهران و  جعفری، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، تصریح کرد: امروزه هنر سینما به عنوان فعالیت فرهنگی یکی از راه های پیشگیری و برون رفت از آسیب های اجتماعی نیز به شمار می آید.

وی با اشاره به طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، بیان داست: بر اساس این طرح در کنار پتانسیل ها و ظرفیت های شهر تهران به لحاظ فرهنگی در حوزه سینمایی، کمبودها و نواقص نیز در این عرصه شناسایی شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، منطقه 4 و 15 بیشترین جمعیت کودک و نوجوان زیر 15 سال را دارد که لازم است در این مناطق سالن های سینمایی به ژانر کودک و نوجوان اختصاص داده شود.

وی به احیای هویت مکانی و تاریخی سینما در شهر تهران در مقیاس خرد تا کلان اشاره و با بیان این مطلب که به ازای هر 100 نفر نیاز به یک صندلی سینما وجود دارد، خاطر نشان کرد: اصلاح سیاست ها و برنامه ها در بخشهای تولید و توزیع محصولات سینمایی، مدیریت واحد و یکپارچه در حوزه سینما، ارتقای سطح کمی و کیفی سالن های سینما مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، توجه به مجموعه کاربری های فرهنگی، فراغتی و تجاری در مجموعه سینماها، جذب بیشترین میزان مخاطبان خاص و عام و کمک به شکوفایی اقتصادی صنعت سینما و توسعه سینماهای غیر فعال و متروکه و افزایش بهره وری اقتصادی در این حوزه نیز بسیار اهمیت دارد که البته احداث و بازسازی سالن های سینما باید متناسب با تعداد جمعیت و وسعت منطقه های شهری باشد.

آقایی با اشاره به اینکه در کنار 56 سینمای فعال، 42 سالن سینمای غیر فعال نیز در سطح شهر تهران وجود دارد، ادامه داد: در مناطقی که دارای کمبود تعداد صندلی سینما هستند می توان با بازسازی و مرمت کالبدی و مجهز کردن سینماهای مذکور به تجهیزات مدرن باعث رونق دوباره آنها شد.

در ادامه محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به اینکه باید مخاطبان طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، به دقت شناسایی شده و خلاصه این مطالعات در اختیار آنان قرار گیرد، گفت: همچنین ضرورت دارد تا بررسی های لازم صورت گیرد که چگونه می توان وضعیت شهر را بر اساس این مطالعه بهبود بخشید؟

وی به تاثیر سینما بر زندگی مردم اشاره و با تاکید بر این مطلب که باید تعداد سینما ها، سالن ها و فیلم های به نمایش در آمده افزایش یابد، افزود: باید در راستای تحقق عدالت اجتماعی در مسیر ایجاد توازن منطقی بین مناطق برخوردار و غیر برخوردار در این زمینه گام برداریم.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به تقویت سالن های سینما در شرق و جنوب تهران از جمله مناطق4، 9، 15، 17 و 21 اشاره کرد و گفت:، با برقراری توازن در مناطق مختلف شهر، می توان به شهر خلاق در عرصه سینما و هنرهای نمایشی دست یافت.

به گفته حق شناس، لازم است از سالن اجتماعات سراهای محلات شهر تهران در این خصوص بیش از گذشته استفاده بیشتر و بهینه ای صورت گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران