همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522640 تاریخ : 1399/08/26-09:43:45
,6,
اجرای 81 پروژه مشترک داخلی سازی قطعات با صرفه جویی سالیانه 94 میلیون یورو با همکاری نیروهای مسلح

معاون مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه سایپا:

اجرای 81 پروژه مشترک داخلی سازی قطعات با صرفه جویی سالیانه 94 میلیون یورو با همکاری نیروهای مسلح

معاون مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه خودروسازی سایپا گفت: این مجموعه 81 پروژه بومی سازی قطعات خودرو را با سه نهاد نظامی یعنی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دست اجرا دارد.

به گزارش بانک و صنعت، داریوش گل محمدی درخصوص این پروژه ها گفت: 28 پروژه مشترک بومی سازی با شرکت های زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تعریف شده و 7 قطعه پیچیده و دارای فناوری پیشرفته تاکنون به تولید انبوه رسیده است.

وی ادامه داد: نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز تاکنون برای تولید 26 قطعه پیشرفته از محصولات گروه سایپا اعلام آمادگی کرده که بسیاری از این قطعات در حال نمونه سازی اولیه و انجام مراحل پیش از تولید انبوه است.

به گفته معاون مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه سایپا تعداد 27 پروژه مشترک داخلی سازی نیز میان گروه سایپا و نیروی هوایی ارتش تعریف شده که طراحی اولیه این قطعات نیز در حال اجراست.

گل محمدی گفت: تولید قطعات پیشرفته خودرویی نظیر ECU، مدولاتور، انژکتور، ایربگ، مالتی مدیا، موتورهای DC، انواع سنسور های الکتریکی، جلوآمپر دیجیتال و فرمان برقی با هر سه نهاد و مجموعه نیروهای مسلح در حال اجراست و قصد داریم با تکیه بر توان داخلی، ارزبری محصولات و وابستگی خود را در این بخش ها به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به استفاده از سامانه موقعیت یاب، سیستم رادار و سنسورهای الکتریکی در خودروهای برقی، خودروهای متصل و خودران و فراگیری این سیستم ها، گفت: با توجه به اینکه نیروهای مسلح در طراحی و تولید این سامانه ها توانمند بوده و اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند، تفاهم همکاری میان گروه خودروسازی سایپا و مجموعه های نیروهای مسلح برای ساخت و به کارگیری این سیستم ها صورت پذیرفته است.

معاون مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه سایپا از برنامه ریزی این گروه خودروسازی برای استفاده حداکثری از توانمندی و پتانسیل های فناورانه نیروهای مسلح خبر داد و گفت: با اجرای پروژه های مشترک بومی سازی با نیروهای مسلح، سالیانه 94 میلیون یورو صرفه جویی خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در سطوح مدیریتی و کارشناسی میان گروه سایپا و مجموعه های مربوط به نیروهای مسلح که با نظارت و راهبری مقامات عالی نیروهای مسلح و گروه سایپا و همچنین نظارت عالی ستاد مشترک نیروهای مسلح صورت می پذیرد گفت: با توجه به نیازهای موجود در سایپا تلاش می کنیم با همکاری نیروهای مسلح، قطعات خودرویی مد نظر را هر چه سریعتر در خط تولید انبوه قرار دهیم تا اهداف کشور در زمینه جهش تولید و قطع وابستگی به بازارهای خارجی محقق شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران