بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520411 تاریخ : 1399/07/08-14:01:47
,15,10028,
اجرای پروژه های جدید «تهران هوشمند» در منطقه 21

با امضای یک تفاهم نامه صورت گرفت:

اجرای پروژه های جدید «تهران هوشمند» در منطقه 21

تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک میان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و منطقه 21 در حوزه انجام برخی پروژه های جدید «تهران هوشمند» به امضای دو طرف رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در نشست مشترک محمد فرجود، مدیرعامل این سازمان و حسن رحمانی، شهردار منطقه 21 که در روز هشتم مهر ماه برگزار شد با حضور متخصصان و کارشناسان هر دو مجموعه، حوزه فعالیت های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست فرجود گفت: یکی از دغدغه های ما اجرایی شدن دقیق تمامی تفاهم نامه هایی است که با سایر مراکز و سازمان ها داریم. در ساختار بزرگ و پیچیده شهرداری تهران، اجرای پروژه ها انرژی، هزینه و زمان بسیاری احتیاج دارد. هماهنگی میان مراکز مختلف برای اجرای پروژه ها یکی از اصلی ترین محورهای این امر است. در حال حاضر ما از اجرای پایلوت برخی پروژه ها گذر کرده ایم و به مراحل عملیاتی شدن و بهره برداری رسیده ایم.
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند افزود: در سازمان زمان بسیاری صرف انجام استانداردسازی اجرای پروژه ها کرده ایم که تمامی پروژه ها در مناطق با توجه به شرایط ویژه هر منطقه به لحاظ فنی یکپارچه بوده و سرمشقی برای انجام داشته باشند.
رحمانی نیز در ادامه نشست، موضوع هوشمندسازی را از ضرورت های تعریف شده در این دوره مدیریت شهری دانست و گفت: شاید پروژه های هوشمندسازی مستقیما درآمدزایی نداشته باشند اما حتما کاهش هزینه ها را در پی خواهند داشت. مهمترین ویژگی هوشمندسازی ایجاد شفافیت در فرایندها و از بین رفتن بستر تخلف هاست. شهرداری تهران در حوزه هوشمندی طی چند سال اخیر، پیشرفت قابل توجهی داشته است. البته برای کمک به هوشمندسازی مناطق شهر آنچه اهمیت بسیاری دارد ایده خوب و اجرای مناسب است.
گفتنی است در این نشست، تفاهم نامه همکاری های مشترک در حوزه هایی همانند آبیاری هوشمند، ساختمان هوشمند و دستگاه بازیافت زباله (rvm) و هوشمندسازی جمع آوری زباله و ... منعقد و برنامه های سال آینده منطقه در همکاری با سازمان تدوین شد. همچنین پیشنهادهایی در خصوص تاسیس ایستگاه نوآوری در منطقه 21 مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران