زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510199 تاریخ : 1399/01/16-10:04:32
,10028,
اجرای طرح غربالگری بیماری کووید 19 در پایتخت

با همکاری خانه های سلامت صورت می گیرد؛

اجرای طرح غربالگری بیماری کووید 19 در پایتخت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: همزمان با اجرای طرح ملی غربالگری بیماری کووید 19 در سطح کشور، مقرر شد این طرح با استفاده از ظرفیت 352 خانه سلامت محلات شهر تهران اقدام شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، جوادی یگانه، افزود: همزمان با اجرای طرح ملی غربالگری بیماری کووید 19 در سطح کشور، بر اساس تصمیم ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد تا با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت محلات 352 گانه شهر تهران با محوریت و راهبری شهرداران مناطق نسبت به افزایش شهروندان تهرانی تحت پوشش این طرح اقدام شود.به همین منظور جلسه هماهنگی این فعالیت با حضور مدیر کل سلامت شهرداری تهران و معاونین بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تشکیل شود.

به گفته وی، پس از برگزاری این نشست بلافاصله مصوبات جلسه طی یک بخشنامه به شهرداران مناطق 22 گانه ابلاغ و مقرر شد تا ظرف 24 ساعت جلسه ویژه‌ای فیمابین شهرداری مناطق و مدیران مراکز بهداشتی درمانی برگزار و ساز و کار اجرایی پیش بینی شود.

جوادی یگانه اظهار داشت: پیرو این بخشنامه در بسیاری از مناطق با حضور شهرداران محترم مناطق جلسه مذکور برگزار و راهکارهای همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت.
 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام نمود به منظور افزایش پوشش شهروندان در این طرح تبادل اطلاعات خوبی بین خانه های سلامت و مراکز بهداشتی در دست انجام است به همین منظورمراکز تماس تلفنی توسط شهرداری تهران در بسیاری از مناطق تجهیز و راه اندازی شود.

وی همچنین به تفاهم به عمل آمده با دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص ارائه خدمات سلامت روان به خانواده های درگیر با این بیماری اشاره نمود و اعلام داشت مقرر شد تا مشاوران همکار با خانه‌های سلامت در صورت تمایل خانواده‌های مبتلا و یا خانواده هایی که عزیزان خود را به علت این بیماری از دست داده اند خدمات مشاوره و روانشناسی را به صورت رایگان ارائه کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی کامل شهرداری تهران در  همکاری با وزارت بهداشت در مدیریت و کنترل بیماری کنید 19  اظهار امیدواری نمود تا 20 فروردین سطح پوشش غربالگری شهروندان در سطح شهر تهران را به نقطه مطلوب برسانیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران