سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 225817 تاریخ : 1395/07/03-19:00:55
,10028,10032,
اجرای آموزش‌های پیش از ازدواج از زمستان

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ابراز امیدواری کرد

اجرای آموزش‌های پیش از ازدواج از زمستان

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به طرح تدبیر زندگی گفت: این طرح در زمینه آموزش‌های پیش ازدواج و مشاوره‌های قبل از طلاق است و پس از تصویب در ستاد ساماندهی امور جوانان، دستگاه‌ها ملزم به اجرای آن می‌شوند که امیدواریم این آموزش ها از زمستان اجرایی شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، رضا گل محمدی  افزود: طرح تدبیر زندگی ابتدا باید در استانداری تهران مصوب و سپس در ستاد ساماندهی امور جوانان استان مصوب شود و قرار است طرح تدبیر زندگی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان تهران در پایان پاییز مطرح شود و پس از تصویب دستگاهها ملزم به اجرای آن هستند.

وی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم با سیاست‌های تشویقی، آموزش‌های پیش از ازدواج را گسترش دهیم. به عنوان نمونه با مذاکره با بانک‌ها زمینه‌ای را فراهم کنیم که جوانان برای دریافت وام ازدواج گواهی آموزش پیش ازدواج را ارایه دهند، از سوی دیگر طلاق تا زمانی که زوجین یک بار مشاوره‌های پیش از طلاق را پشت سر نگذاشته‌اند، ثبت نشود البته این مشاوره‌ها مستقل از مشاوره های قوه قضاییه است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران که قبلا این سمت را در استان البرز برعهده داشت، با بیان اینکه با آموزش های درست و انتخاب صحیح همسر آمار طلاق کاهش می‌یابد،اظهارکرد: طرح تدبیر زندگی برای اجرا در سراسر کشور با مشارکت دانشگاه ها، حوزه علمیه و سازمان بهزیستی تهیه شده بود. این طرح در استان البرز به تصویب رسید و اجرا شد و موفقیت آمیز بود و در آن، سازمان‌های مردم‌نهاد چگونگی انتخاب همسر را به جوانان آموزش می‌دادند.

گل‌محمدی در پایان گفت: طرح آموزش سواد رسانه‌ای،طرح اوقات فراغت، راه‌اندازی کمیته‌های فرعی ستاد ساماندهی  امور جوانان استان تهران،تشکیل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها  و سازمان‌های مردم‌نهاد از دیگر برنامه‌های ما در حوزه جوانان است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 188
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه