جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517657 تاریخ : 1399/05/21-19:56:22
,17,
اجازه نمی دهیم رقبای بازار خرمای ایران جای ما را بگیرند

اجازه نمی دهیم رقبای بازار خرمای ایران جای ما را بگیرند

رییس انجمن ملی خرمای ایران: مشکلاتی چون کرونا، تحریم، افزایش هزینه حمل و نقلی و بازگشت ارز تجار را در رقابت خارجی محدود کرده است. نباید اجازه دهیم رقیبان در دنیا جای ما را بگیرند. اگر آنها بازارهای ما را به دست آورند به راحتی نمی توانیم این بازارها را پس بگیریم.

به گزارش بانک و صنعت ، محسن رشید فرخی با بیان اینکه قیمت خرما با قیمت سال گذشته آن برابر است، گفت: تنها کالایی که قیمت آن نسبت به سال گذشته تغییری نکرده خرما است و این در حالیست که تولیدکنندگان در مناطق مرزی و در گرمای شدید مشغول به کار هستند و بایستی برای تهیه مایحتاج اولیه خود نسبت به سال گذشته بیشتر هزینه کنند.

وی اضافه کرد: امسال حدود 1 میلیون 200 هزارتن تولیدات خرما داریم. البته نگرانی هایی درباره کرونا، تحریم، هزینه حمل و نقل و برگشت ارز وجود دارد که در حال حل کردن آنها هستیم.

رییس انجمن ملی خرمای ایران ادامه داد: قیمت خرما در مبدا بسته به نوع و کیفیت آن از حدود 17 تا 20 هزار تومان خرید و فروش می شود. خرمای مضافتی و کبکاب بیشترین مصرف داخلی را دارند و خرمای پیارم 20 درصد مصرف داخلی داشته و 80 درصد آن صادراتی است و قیمت آن در مبدا بیش از 40 هزارتومان است.

رشید فرخی به وضعیت صادرات نیز اشاره کرد و گفت: صادرات مواد غذایی در دنیا تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است و در کشور نیز بحث تحریم ها هم مطرح است. هزینه حمل و نقل بین المللی به شدت افزایش یافته و بازگشت ارز به داخل کشور با مشکلاتی همراه است. در صدد رفع این مشکلات هستیم و با توجه به ارز آوری این محصول به نظر می رسد دولت باید حمایت هایی را از این بخش داشته باشد.

به گفته وی مشکلات پیش رو، تجار را در رقابت خارجی محدود کرده است. نباید اجازه دهیم رقیبان در دنیا جای ما را بگیرند. اگر آنها بازارهای ما را به دست آورند به راحتی نمی توانیم این بازارها را پس بگیریم. تولیدکنندگان، صنایع تبدیلی و تجار این بخش واقعا در حال فعالیت هستند و امیدواریم دولت از آنها حمایت کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فصل برداشت خرما چندروزی است که در مناطق جنوبی کشور آغاز شده اما اوج برداشت در شهریورماه خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 237
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران