جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447247 تاریخ : 1397/11/07-16:10:18
,17,
آثار تحقیقات کشاورزی باید در امنیت غذایی مردم متبلور شود

دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از مراکز تحقیقات کشاورزی استان البرز:

آثار تحقیقات کشاورزی باید در امنیت غذایی مردم متبلور شود

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، پس از بازدید از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران در کرج، از موسسه تحقیقات واکسن‌ و سرم‌سازی رازی هم بازدید و در جمع پژوهشگران و کارکنان این موسسه سخن گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر نوبخت با تأکید بر این نکته که سازمان برنامه و بودجه کشور به دنبال افزایش و تقویت بودجه تحقیقات کشاورزی است، گفت: البته سامان دادن تشکیلات موازی و تکراری ضروری است، اما روح و مضمون تبصره 21 لایحه بودجه سال 1398 کل کشور، گویای نگاه و نگرش بلند دولت به بودجه‌های تحقیقاتی است.

وی با بیان این‌که آنچه در بخش کشاورزی انجام شده، قابل تحسین است، اظهار داشت: ما هم پشتیبانی‌های مالی و اعتباری را در این زمینه کامل می‌کنیم تا به امید خداوند متعال، آثار تحقیقات کشاورزی در امنیت غذایی مردم بروز و ظهور ملموس و موثری داشته باشد.

دکتر نوبخت استان البرز را قطب کشاورزی و صنعت کشور خواند و گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، دو مجموعه قدیمی و ارزشمند در بخش تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی است و من به دلیل اهمیتی که این مجموعه‌ها دارند، برای بار دوم از این مجموعه‌ها بازدید کردم.

در جریان این بازدید، دکتر عزیز‌الله شهبازی استاندار البرز در سخنان کوتاهی اظهار داشت: آقای دکتر نوبخت با وجود مشغله زیاد و وقت محدود، به مدت نیم‌روز از موسسه‌های تحقیقات کشاورزی این استان بازدید کردند و با بزرگواری و سعه‌صدر، شنوای دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات پژوهشگران ارزشمند استان البرز شدند و من به نمایندگی از مدیران استان از ایشان و هیأت همراه قدردانی می‌کنم.

شایان ذکر است که موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، مجموعه‌ای از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است که در 16 دی ماه 1303 و با تصویب مجلس شورای ملی وقت، با عنوان موسسه دفع آفات حیوانی و سرم‌سازی تأسیس شد و این موسسه در شهرهای کرج، مشهد، اهواز، مرند، شیراز، کرمان و اراک فعالیت دارد.

این موسسه اکثر واکسن‌های مورد نیاز دامی و انسانی کشور را تولید کرده و ضمن جلوگیری از وابستگی و خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور، همه ساله ده‌ها مقالع علمی و تحقیقاتی به مجامع معتبر علمی داخل و خارج کشور تقدیم می‌کند.

موسسه رازی به دلیل حجم تولید، تنوع محصول و وظایف محول، در نوع خود در خاورمیانه بی‌نظیر و در جهان کم‌نظیر است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران