بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520397 تاریخ : 1399/07/08-12:38:27
,10027,
اتصال صنعت بیمه به شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی

بیمه مرکزی اعلام کرد؛

اتصال صنعت بیمه به شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی

بیمه مرکزی بخشنامه الزام استفاده از سامانه شاهکار برای صدور بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده را به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیرکل نظارت فنی بر بیمه های غیرزندگی با ابلاغ بخشنامه ای به شرکت های بیمه بر لزوم استفاده از وب سرویس «شاهکار» (شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) تاکید کردند.

برپایه این بخشنامه، بهره برداری از این سیستم برای شرکت های بیمه به منظور صدور بیمه های شخص ثالث و حوادث راننده از اول آذر الزامی خواهد شد و بیمه گذار ملزم به ارائه شماره تلفن همراه برای صدور بیمه نامه شخص ثالث شدند و چنانچه کد ملی بیمه گذار با شماره تلفن همراه مندرج در بیمه نامه تطبیق نداشته باشد، تخصیص کد یکتا در سامانه امکان پذیر نخواهد شد.

مطابق این بخشنامه شرکت های بیمه موظفند در ارتباط با آماده سازی زیرساخت های لازم و اطلاع رسانی به شبکه فروش و بیمه گذاران خود اقدام نمایند.

سامانه شاهکار در پی مصوبه شورای عالی فضای مجازی به منظور تامین کامل حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در فضای مجازی و حقیقی در سال 94 راه اندازی شد و به تدریج سرویس های مختلف به آن اضافه می شوند.

این سامانه در واقع یک واسط بین اپراتورهای مخابراتی و مراجع تطبیق هویت است و اپراتورها پیش از ارائه سرویس به مشترکین خود، بوسیله سامانه شاهکار، هویت مشترکین را از نظر حقیقی یا حقوقی، ایرانی یا خارجی بودن، صحت سنجی کرده و چنانچه درستی اطلاعات در سامانه تایید شد، اپراتور اجازه ارائه سرویس به مشترکین را خواهد داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران