جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446275 تاریخ : 1397/10/28-13:58:58
,11,4,
اتصال ریلی به عراق و ایران در اولویت دمشق است

وزیر سوری:

اتصال ریلی به عراق و ایران در اولویت دمشق است

وزیر حمل و نقل سوریه گفت که اتصال خط آهن این کشور به عراق و ایران از اولویت های دمشق و در چارچوب راهبرد تقویت روابط با همسایگان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی حمود در دیدار رئیس و مدیران شرکت عراقی سوریه حمل و نقل جاده و ریلی، در دمشق گفت: این اتصال از طریق منطقه شملچه خواهد بود و به این منظور باید خطی به طول 32 کیلومتر توسط عراق کشیده شود تا شلمچه را به راه آهن بصره و از این طریق به کربلا، کاظمین و شمال عراق متصل کند. 

وی گفت: تکمیل این خط همچنین سبب خواهد شد عراقی ها بتوانند به مناطق مختلف ایران با قطار سفر کنند و همچنین امکان سفر، جابجایی زائران و تبادل کالا به سوریه و تا بندر لازقیه برای آنها فراهم شود. 
وزیر حمل و نقل سوریه افزود: این شبکه پس از تکمیل همچنین به شبکه های راه آهن آسیای میانه و از همین طریق به راه آهن چین و روسیه نیز متصل و امکان جابجایی مسافر و بار از طریق خط آهن از و به سوریه و عراق فراهم می شود. 
وی گفت: این خط آهن، بخشی از جاده ابریشم است که سوریه تلاش می کند زمینه عبور جاده از خاکش فراهم شود.
براساس گزارش ها مسوولان ایرانی نیز تاکنون چندبار خواستار تسریع در اجرای خط آهن شلمچه و بصره برای تکمیل این شبکه چند ملیتی خط آهن شده اند که علاوه بر تسهیل جابجایی مسافر و کالا میان دو کشور، در کمک به جابجایی زائران چند میلیونی مراسم اربعین نیز بسیار موثر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران