صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520801 تاریخ : 1399/07/14-17:27:30
,15,
اتصال بیش از 76 هزار مدرسه به شبکه هوشمند مدارس

اتصال بیش از 76 هزار مدرسه به شبکه هوشمند مدارس

وزیر ارتباطات گفت: 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه هوشمند مدارس دانا متصل شدند.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاح فاز نخست "شبکه هوشمند مدارس دانا" که با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: وزارت ارتباطات بخش مهمی از توان خود را در دولت یازدهم و دوازدهم صرف تحقق عدالت ارتباطی کرد. تلفن همراه هرچند از اوایل دهه 70 وارد کشور شد اما تا سال 92 تنها 11 درصد روستاهای کشور را فرا گرفته بود و اکنون پوشش شبکه تلفن همراه برای 95 درصد کل روستاهای کشور فراهم است.

وی افزود: اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت که در دولت تدبیر و امید شکل گرفت و در سال 94 عملیات اجرایی آن آغاز شد، با فاصله نچندان زیادی هم اکنون در 90 درصد روستاهای بالای 20 هزار خانوار کشور فراهم است و همه تلاشمان این است تا پایان دولت این عدد را به صد در صد برسانیم تا شعار دسترسی همگانی محقق شود.

جهرمی با اشاره به تحقق زیرساخت­های عدالت آموزشی، گفت: در دوران کرونا و فراگیری آموزش مجازی، بحث عدالت آموزشی یکی از مهم­ترین موضوعاتی بود که مطرح بود. امروز برای بیش از 13 میلیون دانش­آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، 4 میلیون دانشجو و بیش از صد هزار استاد دانشگاه اینترنت رایگان را برای آموزش مجازی فراهم کردیم که یک خدمت بزرگ از سمت دولت برای مردم بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: فراهم آوری زیرساخت­های مدارس هوشمند از دیگر مباحثی است که وزارت ارتباطات پیگیری کرد و در ذیل برنامه­های ایران هوشمند پیگیری شد.

در ادامه نیز امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امروز قصد داریم اتصال 76 هزار و 200 مدرسه را به شبکه هوشمند مدارس دانا افتتاح کنیم. برای این کار 180 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده تا زیرساخت های مورد نیاز فراهم شود.

معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: امروز 94 درصد از مدارس به شبکه دانا متصل می شوند. این شبکه زیرساخت پایه برای هوشمندسازی مدارس است تا بتوان بر بستر آن محتوای مناسب ارائه داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران