جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518147 تاریخ : 1399/05/30-10:50:33
,5,
اتصال اولین نیروگاه  هسته ای جهان عرب در امارات به شبکه ملی برق

اتصال اولین نیروگاه هسته ای جهان عرب در امارات به شبکه ملی برق

اولین نیروگاه هسته ای جهان عرب، واحد 1 در نیروگاه براکه در امارات متحده عربی، به شبکه برق ملی این کشور متصل شد. این یک لحظه تاریخی برای این کشور محسوب می شود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از سی ان بی سی، اولین نیروگاه هسته ای جهان عرب، واحد 1 در نیروگاه براکه در امارات متحده عربی، به شبکه برق ملی این کشور متصل شد. این یک لحظه تاریخی برای این کشور محسوب می شود.

با این اقدام انرژی پاک برق برای میلیون ها ساکن امارات تأمین شده و وابستگی این کشور به سوخت های فسیلی کاهش می یابد.

محمد الحمادی، مدیرعامل شرکت انرژی هسته ای امارات متحده عربی، در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: این یک گام بسیار مهم است، ما حداقل 12 سال است که برای این کار برنامه ریزی می کنیم.

«واحد 1» اولین راکتور از 4 راکتور این نیروگاه است که اگر به طور کامل راه اندازی شوند 25 درصد از کلل انرژی برق امارات را تأمین خواهند کرد. با این اقدام سالانه 21 میلیون تن از آلایندگی کربنی این کشور کاسته می شود.

کشور امارات با 10 میلیون جمعیت حالا به جدیدترین عضو در گروه 31 کشوری تبدیل شد که دارای نیروگاه هسته ای هستند. این کشور همچنین جدیدترین کشوری است که در 3 دهه گذشته یک نیروگاه هسته ای را به مدار برق خود اضافه می کند. آخرین بار چین در 1990 نیروگاه هسته ای خود را افتتاح کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران