در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510797 تاریخ : 1399/01/25-12:25:00
,8,
ابطال معاملات امروز «فارس»/ «مجاز محفوظ‌» ها بازگشایی می‌شوند

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس

ابطال معاملات امروز «فارس»/ «مجاز محفوظ‌» ها بازگشایی می‌شوند

محسن خدابخش: «کشف قیمت امروز (فارس) مورد تایید ناظر بازار نبود. حجم بالای سفارشات در برخی نمادها به (مجاز محفوظ) شدن آنها انجامید.»

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، طی معاملات امروز تا این لحظه، معاملات سهام هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) باطل اعلام شد که مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس در توضیح علت آن گفت: هلدینگ خلیج فارس اطلاعیه نوع الف منتشر کرده است که بر مبنای این اطلاعیه دامنه قیمتی باز می‌شود، در این حالت زمانی که سفارشات تطبیق (مچینگ عرضه و تقاضا) پیدا میکند، ناظر بازار تصمیم می‌گیرد تا معاملات را تایید و یا ابطال کند که در این مرحله معامله این نماد مورد تایید ناظر قرار نگرفت و باطل اعلام شد.

وی افزود: تاخیری که در ابطال کلیه معاملات این نماد ایجاد شد در بخشی به دلیل مسایل فنی بوده که در حال حاضر رفع شده است و به زودی معاملات نماد این شرکت مجددا حراج خواهد شد.

محسن خدابخش در خصوص مجاز محفوظ شدن برخی نمادها در معاملات امروز نیز تصریح کرد: سفارش‌هایی که بر نمادهای تملت، شگویا و صبا در سامانه معاملاتی اعمال شد، سنگین بود و به همین دلیل برای اینکه بقیه نمادها با مشکل مواجه نشوند، این نمادها مجاز محفوظ اعلام شدند.

وی ادامه داد: حجم سفارش‌ها در نمادهای تملت (تامین سرمایه ملت)، شگویا (پتروشیمی تندگویان) و صبا (صباتامین) زیاد بود و به دلیل این که بقیه نمادها با مشکل مواجه نشوند این نمادها مجاز محفوظ شدند و نمادهای مذکور پس از کاهش بار سامانه و تا ساعات آتی بازگشایی می‌شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران